Connection lead; M12; PIN: 5; angled; 3m; plug; 125VAC; 4A; -20÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-12361-6150300
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-12361-6150300
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 5; angled; 3m; plug; 125VAC; 4A; -20÷85°C
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP67, IP65, IP66K |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Number of pins | 5 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 125V AC, 125V DC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 3m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |