Connection lead; M12; PIN: 5; 0.3m; plug; 30VAC; 4A; -30÷80°C; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-40041-6350030
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-40041-6350030
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 5; 0.3m; plug; 30VAC; 4A; -30÷80°C; IP67
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP67, IP65, IP66K |
| Number of pins | 5 |
| Number of cores | 5 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 125V AC, 125V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 300mm |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |