Connection lead; M12; PIN: 5; straight; 1m; plug
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-40521-3490100
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-40521-3490100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 5; straight; 1m; plug
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP65, IP66K, IP67 |
| Connector | plug |
| Number of pins | 5 |
| Number of cores | 5 |
| Max. operating voltage | 60V AC, 60V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 1m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | grey |