-25÷85°C; IP67; 4A; 5m; Series: 7000; PIN: 2; plug; Thread: M12; 60VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-44001-8400500
Tootja: Murrelektronik
Tootja tootekood: 7000-44001-8400500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele -25÷85°C; IP67; 4A; 5m; Series: 7000; PIN: 2; plug; Thread: M12; 60VAC
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP67, IP65, IP66K |
| Connector | plug |
| Polarisation | B code - Profibus |
| Number of pins | 4 |
| Number of cores | 2 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 60V AC, 60V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 5m |
| Thread | M12 |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | violet |