Connection lead; IP20,IP67; 60VDC; 0.5A; 7.5m; Series: 7000; PIN: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-44711-7960750
Tootja: Murrelektronik
Tootja tootekood: 7000-44711-7960750
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; IP20,IP67; 60VDC; 0.5A; 7.5m; Series: 7000; PIN: 4
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67, IP65, IP66K |
| Number of pins | 4 |
| Number of cores | 4 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 60V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 7.5m |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Cable/adapter structure | RJ45 plug |
| Insulation colour | green |