Plug; 7/8"; female; PIN: 5; straight; for cable; 9A; IP67; 250V; 6÷8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-78201-0000000
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-78201-0000000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; 7/8"; female; PIN: 5; straight; for cable; 9A; IP67; 250V; 6÷8mm
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Mechanical mounting | for cable |
| Type of connector | 7/8" |
| Number of pins | 5 |
| Maximum current | 9A |
| Cable external diameter | 6...8mm |
| Locking system | internal thread, threaded joint |
| Max. voltage | 250V |
| Spatial orientation | straight |