Connection lead
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-88001-6300060
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-88001-6300060
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP65, IP66K, IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Number of cores | 3 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 50V AC, 60V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 500mm |
| Thread | M8 |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |