Connection lead; IP67; 50VAC; 60VDC; 4A; 5m; Series: 7000; PIN: 4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-89701-7910500
Tootja: Murrelektronik
Tootja tootekood: 7000-89701-7910500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; IP67; 50VAC; 60VDC; 4A; 5m; Series: 7000; PIN: 4
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP67, IP65, IP66K, IP68 |
| Number of pins | 4 |
| Number of cores | 4 |
| Series | 7000 |
| Max. operating voltage | 50V AC, 60V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 5m |
| Thread | M8 |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | green |