Connection lead; M12; straight; 3m; Outside insul.material: PUR
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-P4221-P390300-1
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7000-P4221-P390300
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; straight; 3m; Outside insul.material: PUR
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP65, IP67, IP69K |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Polarisation | L code - Power |
| Number of pins | 5 |
| Max. operating voltage | 63V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 3m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |