Connection lead; IP67; 63VAC; 63VDC; 12A; 5m; Series: 7000 Power
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7000-P6241-P060500
Tootja: Murrelektronik
Tootja tootekood: 7000-P6241-P060500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; IP67; 63VAC; 63VDC; 12A; 5m; Series: 7000 Power
| Max. operating current | 12A |
| Operating temperature | -30...85°C |
| IP rating | IP67, IP65 |
| Polarisation | S code - Power |
| Number of pins | 4 |
| Max. operating voltage | 600V AC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 5m |
| Thread | M12 |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |