Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 3A/28VDC; 1A/250VAC; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
700SP7M1QEAP2BLKBK
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: 700SP7M1QEAP2BLKBLK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; Pos: 2; SPDT; 3A/28VDC; 1A/250VAC; on panel
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | push-button |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 3A / 28V DC |
| AC contacts rating @R | 1A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |