Fuse: fuse; quick blow; 200mA; 220VAC; cylindrical,glass; 5x20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7010.3240
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.3240
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 200mA; 220VAC; cylindrical,glass; 5x20mm
| Operating temperature | -40...70°C |
| Kind of fuse | cylindrical, glass, miniature |
| Kind of package | box |
| Contact plating | nickel plated |
| Power dissipation | 375mW |
| Contact material | copper |
| Current rating | 200mA |
| Rated voltage | 220V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Max voltage drop | 1.2V |