Fuse: fuse; 8A; 65VAC; 65VDC; time-lag; ceramic; 7x2.54mm; SMD; MKT
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
7010.9520.03
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9520.03
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 8A; 65VAC; 65VDC; time-lag; ceramic; 7x2.54mm; SMD; MKT
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 1.1W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 8A |
| Rated voltage | 65V AC, 65V DC |
| Voltage drop | 81mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |