Fuse, Surface Mount, 1 A, 7010.9810.xx Series, 125 VAC, 125 VDC, Fast Acting, SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7010.9810.63
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9810.63
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, 1 A, 7010.9810.xx Series, 125 VAC, 125 VDC, Fast Acting, SMD
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical |
| Kind of package | bag |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 180mW |
| Contact material | copper |
| Soldering temperature | 235°C / 2 s |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Energy I2t | 0.11A<sup>2</sup>s |
| Max voltage drop | 180mV |