Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 125VAC; 125VDC; ceramic; 7x2.54mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
7010.9902.03
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9902.03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 125VAC; 125VDC; ceramic; 7x2.54mm
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Kind of package | bag, tape |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper |
| Soldering temperature | 235°C / 2 s |
| Current rating | 250mA |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |