Fuse: fuse; 750mA; 125VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,industrial
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
7010.9905.03
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9905.03
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 750mA; 125VAC; 125VDC; quick blow; ceramic,industrial
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 750mA |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Voltage drop | 170mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 300A |