Fuse: fuse; 15A; 65VAC; 65VDC; quick blow; ceramic; 7x2.54x2.54mm
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
7010.9917.57
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9917.57
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 15A; 65VAC; 65VDC; quick blow; ceramic; 7x2.54x2.54mm
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 1.5W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 15A |
| Rated voltage | 65V AC, 65V DC |
| Voltage drop | 100mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 300A |