Fuse: fuse; time-lag; 3.15A; 125VAC; 125VDC; ceramic,cylindrical
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7010.9965.63
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9965.63
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; time-lag; 3.15A; 125VAC; 125VDC; ceramic,cylindrical
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical |
| Kind of package | bag, tape |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 450mW |
| Contact material | copper |
| Soldering temperature | 235°C / 2 s |
| Current rating | 3.15A |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Energy I2t | 12A<sup>2</sup>s |
| Max voltage drop | 80mV |