Fuse: fuse; time-lag; 10A; 65VAC; 65VDC; ceramic,cylindrical; 7x2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
7010.9971.63
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7010.9971.63
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; time-lag; 10A; 65VAC; 65VDC; ceramic,cylindrical; 7x2mm
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical |
| Kind of package | bag, tape |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 1.1W |
| Contact material | copper |
| Soldering temperature | 235°C / 2 s |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 65V AC, 65V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Energy I2t | 140A<sup>2</sup>s |
| Max voltage drop | 81mV |