Push-in fitting; angled; 1/4"; outside; -0.99÷20bar; 10mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
70116 10-1/4
Tootja: AIGNEP
Tootja tootekood: 70116 10-1/4
Spetsifikatsioon tootele Push-in fitting; angled; 1/4"; outside; -0.99÷20bar; 10mm
| Operating temperature | -15...200°C |
| Application | compressed air, vacuum |
| Body material | nickel plated brass |
| Thread | 1/4" |
| Cable external diameter | 10mm |
| Splice terminal variant | angled |
| Gasket material | Viton |
| Kind of thread | outside |
| Type of pneumatic accessories | push-in fitting |