Push-in fitting; angled; 1/8"; outside; -0.99÷20bar; 8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
70116 8-1/8
Tootja: AIGNEP
Tootja tootekood: 70116 8-1/8
Spetsifikatsioon tootele Push-in fitting; angled; 1/8"; outside; -0.99÷20bar; 8mm
| Operating temperature | -15...200°C |
| Application | compressed air, vacuum |
| Body material | nickel plated brass |
| Thread | 1/8" |
| Cable external diameter | 8mm |
| Splice terminal variant | angled |
| Gasket material | Viton |
| Kind of thread | outside |
| Type of pneumatic accessories | push-in fitting |