Connection lead; M12; PIN: 4; angled; 20m; plug; 250VAC; -25÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7014-12341-2142000
Tootja: MURR ELEKTRONIK
Tootja tootekood: 7014-12341-2142000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 4; angled; 20m; plug; 250VAC; -25÷80°C
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP65, IP67, IP68 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Polarisation | A code - DeviceNet / CANopen |
| Number of pins | 4 |
| Series | 7014 |
| Application | food industry |
| Max. operating voltage | 250V AC, 250V DC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 20m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | grey |