Counter: electronical; LCD; pulses; 999999; IP40; IN 1: contact
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7016
Tootja: TRUMETER
Tootja tootekood: 7016
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Counter: electronical; LCD; pulses; 999999; IP40; IN 1: contact
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP40 |
| Mounting hole diameter | 29.4x22mm |
| Body dimensions | 31x24x10.7mm |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 1 battery 1,5V LR44 |
| Kind of input 1 | contact |
| Electrical connection | wires |
| Counting range | 999999 |
| Resetting method | removing batteries |
| Type of counted signal | pulses |
| Type of counter | electronical |
| Display height 1 | 6mm |
| Max IN1 counting frequency | 12Hz |