Tape: fixing; W: 19mm; L: 16.5m; Thk: 2mm; double-sided; acrylic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7020 AKRYLOWA 2MM 19MM-16.5M
Tootja: IPT
Tootja tootekood: 7020 AKRYLOWA 2MM 19MM-16.5M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 19mm; L: 16.5m; Thk: 2mm; double-sided; acrylic
| Operating temperature | -20...120°C |
| Colour | transparent |
| Resistance to | moisture, most of solvents, UV rays |
| Version | double-sided |
| Width | 19mm |
| Length | 16.5m |
| Thickness | 2mm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | foamed acrylic |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Adhesion to steel | 8N/cm |