Fuse: fuse; ultra rapid; 630mA; 500VAC; ceramic,cylindrical; A12FA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7022.0580
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7022.0580
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 630mA; 500VAC; ceramic,cylindrical; A12FA
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical, miniature |
| Kind of package | box |
| Power dissipation | 3.2W |
| Current rating | 630mA |
| Rated voltage | 500V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Energy I2t | 0.11A<sup>2</sup>s |
| Max voltage drop | 2V |