Fuse: fuse; ultra rapid; 6.3A; 500VAC; ceramic,cylindrical; A12FA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7022.0680
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7022.0680
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 6.3A; 500VAC; ceramic,cylindrical; A12FA
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical, miniature |
| Kind of package | box |
| Power dissipation | 3W |
| Current rating | 6.3A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Max voltage drop | 170mV |