Fuse: fuse; ultra rapid; 100mA; 660VAC; ceramic,cylindrical; A12FA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7022.0750
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7022.0750
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 100mA; 660VAC; ceramic,cylindrical; A12FA
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of fuse | ceramic, cylindrical, miniature |
| Kind of package | box |
| Power dissipation | 1.5W |
| Current rating | 100mA |
| Rated voltage | 660V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Max voltage drop | 2.6V |
| Breaking capacity | 30kA |