Switch: push-button; Stabl.pos: 1; 22mm; green; IP65; Pos: 2; Ø22.3mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
704.032.5
Tootja: EAO
Tootja tootekood: 704.032.5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: push-button; Stabl.pos: 1; 22mm; green; IP65; Pos: 2; Ø22.3mm
| Operating temperature | -40...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | push-button |
| Switches features | witout symbol |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø22.3mm |
| Caution! | Bulb has to be ordered separately, Contact sets must be ordered separately. |
| Illumination | depending on the holder |
| Face dimensions | Ø29mm |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | green |
| Button shape | flat |
| Button marking | blank |