Switch: emergency stop; Stabl.pos: 2; 22mm; red; Illumin: none; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
704.074.3
Tootja: EAO
Tootja tootekood: 704.074.3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: emergency stop; Stabl.pos: 2; 22mm; red; Illumin: none; IP65
| Operating temperature | -40...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Type of switch | emergency stop |
| Switches features | return by rotating |
| Number of positions | 2 |
| Mounting hole diameter | Ø22.3mm |
| Caution! | Contact sets must be ordered separately. |
| Illumination | none |
| Face dimensions | Ø40mm |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | red |
| Button shape | mushroom |
| Button marking | STOP |