Contact Block, 10 A, 500 V, 2 Pole, 04 Series, Screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
704.901.4-1
Tootja: EAO
Tootja tootekood: 704.901.4-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contact Block, 10 A, 500 V, 2 Pole, 04 Series, Screw
| Mounting | front fixing |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...55°C |
| Switches features | snap action contacts |
| Contact plating | gold-plated |
| Leads | screw terminals |
| Max. operating voltage | 500V AC |
| Contacts configuration | NC x2 |
| Type of switch accessories | contact block |