Fuse holder; cylindrical fuses; Mounting: SMT; -40÷85°C; 7A; 1mΩ
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
7090.9010.55
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7090.9010.55
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; cylindrical fuses; Mounting: SMT; -40÷85°C; 7A; 1mΩ
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP00 |
| Colour | black |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | bronze |
| Body material | thermoplastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Maximum current | 7A |
| Rated voltage | 125V AC, 125V DC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |