Fuse holder; cylindrical fuses; 6,3x32mm; 10A; Mounting: on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7092.2520
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7092.2520
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; cylindrical fuses; 6,3x32mm; 10A; Mounting: on panel
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Colour | black |
| Leads | for soldering |
| Maximum current | 10A |
| Mounting hole diameter | Ø16.2mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Panel thickness | ≤ 5mm |
| Type of fuse accessories | fuse holder |
| Cap type | screw in |