Fuse holder; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 16A; on panel; 250VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7093.0110
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7093.0110
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse holder; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 16A; on panel; 250VAC
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -40...125°C |
| IP rating | IP68 |
| Colour | black |
| Leads | for soldering |
| Body material | thermoplastic |
| Maximum current | 16A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Panel thickness | ≤ 5mm |
| Type of fuse accessories | fuse holder |