Module: current monitoring relay; AC current,DC current; 230VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
71.51.8.230.1021
Tootja: FINDER
Tootja tootekood: 71.51.8.230.1021
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: current monitoring relay; AC current,DC current; 230VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Body dimensions | 85x35x58mm |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | external |
| Controlled parameter | AC current, DC current |
| Kind of output 1 | SPDT |