Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 150um; blue; 200%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
710-00151 HELATAPE FLEX15
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 710-00151 HELATAPE FLEX15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 150um; blue; 200%
| Operating temperature | -10...90°C |
| Colour | blue |
| Resistance to | abrasion, moisture, most of chemical compounds, to weather conditions |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 150µm |
| Dielectric strength | 45kV/mm |
| Tape application | bundling, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Name | HelaTape Flex 15 |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 2.2N/cm |
| Elongation at rupture | 200% |
| Tensile strength | 28N/cm |