Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 25m; D: 0.15mm; violet; 220%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
710-00160 HELATAPE FLEX15
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 710-00160 HELATAPE FLEX15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 25m; D: 0.15mm; violet; 220%
| Operating temperature | -10...90°C |
| Colour | violet |
| Resistance to | flame |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 150µm |
| Tape application | bundling, fixing, marking, wires protection against demage, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Name | HelaTape Flex 15 |
| Tape features | self-extinguishing, very flexible |
| Adhesion to steel | 2.5N/cm |
| Elongation at rupture | 200% |
| Tensile strength | 28N/cm |