Tape: electrical insulating; W: 38mm; L: 33m; Thk: 0.25mm; black
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
710-00451 HELATAPE FLEX25
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 710-00451 HELATAPE FLEX25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 38mm; L: 33m; Thk: 0.25mm; black
| Operating temperature | -10...90°C |
| Colour | black |
| Width | 38mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 250µm |
| Tape application | electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 2.6N/cm |
| Elongation at rupture | 240% |