Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 33m; Thk: 0.2mm; black; 240%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
710-10300 HELATAPE FLEX20
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 710-10300 HELATAPE FLEX20
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 33m; Thk: 0.2mm; black; 240%
| Operating temperature | -10...105°C |
| Colour | black |
| Width | 19mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 200µm |
| Tape application | electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 2.5N/cm |
| Elongation at rupture | 240% |
| Tensile strength | 40N/cm |