Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.18mm; 280%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
710-10602
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 710-10602
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.18mm; 280%
| Operating temperature | -18...105°C |
| Kind of package | plastic box |
| Colour | black |
| Resistance to | flame |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 180µm |
| Dielectric strength | 45kV/mm |
| Tape application | bundling, electrical insulation, fixing, marking, wires protection against demage |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Name | HelaTape Flex 1000+ Premium |
| Conform to the norm | UL 510 |
| Tape features | self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 3N/cm |
| Elongation at rupture | 300% |
| Tensile strength | 35N/cm |