Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.21mm; black; 220%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
710-10701
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 710-10701
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.21mm; black; 220%
| Operating temperature | -18...105°C |
| Colour | black |
| Resistance to | flame |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 210µm |
| Dielectric strength | 40kV/mm |
| Tape application | bundling, fixing, marking, wires protection against demage, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Name | HelaTape Flex 2000+ Premium |
| Tape features | good properties in low-temperature, self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 2.2N/cm |
| Elongation at rupture | 220% |
| Tensile strength | 40N/cm |