Fuse: fuse; time-lag; 6.3A; 250VAC; 11.5x5mm; copper; Package: bag
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
7100.1023.13
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 7100.1023.13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; time-lag; 6.3A; 250VAC; 11.5x5mm; copper; Package: bag
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | bag |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Soldering temperature | 235°C / 2 s |
| Current rating | 6.3A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |