External amplifier; 12VDC; 1.1Ω; 46mA; 60mV; 3.3W; In.imp: 10kΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7100
Tootja: VISATON
Tootja tootekood: 7100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele External amplifier; 12VDC; 1.1Ω; 46mA; 60mV; 3.3W; In.imp: 10kΩ
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Input voltage | 60mV |
| Input impedance | 10kΩ |
| Kind of input connector | Jack 3.5 mm stereo, terminal DC: outer diam. 5,4 mm (-), inner diam. 2,1 mm (+) |
| Kind of output connector | Jack 3.5mm stereo |
| Caution! | Amplifier recommended for mobile (portable) applications which have got low output power |
| Quiescent current | 46mA |
| Output impedance | 1.1Ω |
| Type of sound transducer | external amplifier |
| Channel output power | 3.3W |