Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.178mm; white; 225%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7100240608
Tootja: 3M
Tootja tootekood: 7100240608
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 20m; D: 0.178mm; white; 225%
| Operating temperature | -10...90°C |
| Colour | white |
| Resistance to | corrosion, moisture, most of alkalis, most of dissolvents |
| Flammability rating | UL510 |
| Width | 19mm |
| Length | 20m |
| Thickness | 180µm |
| Tape application | marking, phase marking, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Min. insulation resistance | 1TΩ |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | do not lose color due to weather conditions, stable over a wide temperature range |
| Adhesion to steel | 2.2N/cm |
| Elongation at rupture | 225% |