Switch: toggle; Pos: 3; SP3T; ON-OFF-ON; 0.02A/20VAC; 0.02A/20VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
7103MD9AV2BE
Tootja: C&K
Tootja tootekood: 7103MD9AV2BE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: toggle; Pos: 3; SP3T; ON-OFF-ON; 0.02A/20VAC; 0.02A/20VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Type of switch | toggle |
| Contact plating | gold-plated, nickel plated |
| Number of positions | 3 |
| Leads | curved, for PCB |
| Series | 7000 |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Body dimensions | 12.7x6.86x8.89mm |
| Number of terminals | 3 |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 40000cycles |
| Contacts configuration | SP3T |
| Switching method | ON-OFF-ON |
| Stable positions number | 3 |
| Knob height | 5.08mm |
| Kind of toggle | round |