Tape: self-amalgamating; black; 19mm; L: 10m; Thk: 0.5mm; max.90°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
711-00311 HELATAPE POWER715
Tootja: HELLERMANNTYTON
Tootja tootekood: 711-00311 HELATAPE POWER715
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: self-amalgamating; black; 19mm; L: 10m; Thk: 0.5mm; max.90°C
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Colour | black |
| Resistance to | corrosion |
| Width | 19mm |
| Length | 10m |
| Thickness | 500µm |
| Dielectric strength | 30kV/mm |
| Tape application | electrical insulation, sealing |
| Type of tape | self-amalgamating |
| Tape material | ethylene-propylene caoutchouc |
| Tape features | to all weather conditions |
| Elongation at rupture | 700% |