ROCKER; Pos: 2; ON-ON; 4A/30VDC; none; 10mΩ; -40÷85°C; 50000cycles
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Tootekood:
7236ZB+U1202+U701/1
Tootja: APEM
Tootja tootekood: 7236ZB+U1202+U701/1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; Pos: 2; ON-ON; 4A/30VDC; none; 10mΩ; -40÷85°C; 50000cycles
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Mounting hole diameter | 15x12.5mm |
| Body dimensions | 15.7x19.5x19.65mm |
| Panel thickness | ≤ 2.5mm |
| Illumination | none |
| Electrical life | 50000cycles |
| DC contacts rating @R | 4A / 30V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |