Screwed spacer sleeve; 4.8mm; Int.thread: UNC4-40; hexagonal
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
7246-1
Tootja: KEYSTONE
Tootja tootekood: 7246
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screwed spacer sleeve; 4.8mm; Int.thread: UNC4-40; hexagonal
| Material | stainless steel |
| Spacer length | 4.8mm |
| Thread length | 4.8mm |
| Internal thread | UNC4-40 |
| External thread | UNC4-40 |
| Spanner size | 4.8mm |
| Type of spacer | screwed spacer sleeve |
| Mechanical elements features | with internal and external thread |
| Sleeve shape | hexagonal |