Converter: analog signals; DIN; Usup: 24÷240VDC; IP20; -25÷60°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
750517
Tootja: LÜTZE
Tootja tootekood: 750517
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: analog signals; DIN; Usup: 24÷240VDC; IP20; -25÷60°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Operating voltage | 19.2...264V AC, 19.2...264V DC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of converter | analog signals |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 17.5x93x73mm |
| Additional functions | inputs / outputs / power supply galvanic insulation, LED status indicator |
| Insulation voltage | 4kV |
| Kind of input 1 | ±20mA, ±5mA, 0...100mV, 0...10mA, 0...10V, 0...1V, 0...20mA, 0...20V, 0...2V, 0...300mV, 0...500mV, 0...5mA, 0...5V, 0...60mV, 2...10V, 4...20mA |
| Kind of output 1 | 0...10V, 0...20mA, 4...20mA |
| The programming method | DIP-SWITCH |