Screw; with large head; M6x16; Head: button; slotted; steel; zinc
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
8025452
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 8025452
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; with large head; M6x16; Head: button; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 16mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | button |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 3.3mm |
| Head diameter | 15mm |
| Strength class | 4.8 |