Contact block; 84; IP40; Leads: 300mm leads; Contacts: NO; 10mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
84-8511.9365
Tootja: EAO
Tootja tootekood: 84-8511.9365
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contact block; 84; IP40; Leads: 300mm leads; Contacts: NO; 10mA
| Operating voltage | 12V DC |
| IP rating | IP40 |
| Contact plating | gold-plated |
| Leads | cables |
| Supply current | 10mA |
| Backlight colour | white |
| Contacts configuration | NO |
| AC contacts rating @R | 100mA / 42V AC |
| Type of switch accessories | contact block |